TOP 20 voedingsmiddelen met het hoogste eiwitgehalte

Lijst met eiwitrijk voedsel voor je neus.

Eiwit (proteïne) is een onmisbaar bouwelement voor ons lichaam. En weinigen zullen de voordelen van natuurlijke eiwitbronnen ten opzichte van synthetische betwisten. Eieren, vlees, groenten, zeevruchten - al deze producten bevatten veel eiwitten, maar hebben overal hun eigen kenmerken.

Geschillen over koolhydraten, vetten en hun effecten op ons lichaam zijn al lang aan de gang..

Bijna alle experts zeggen echter unaniem dat proteïne erg belangrijk is.

Het eten van eiwitrijk voedsel heeft veel goede punten. Dit draagt ​​bij aan gewichtsverlies, vergroot de spiermassa en geeft kracht. En dit zijn slechts enkele van de voordelen..

Veel experts op het gebied van gezonde voeding en fitness zijn ervan overtuigd dat de aanbevolen eiwitinname per dag niet hoog genoeg is.

Dus welke voedingsmiddelen zijn rijk aan eiwitten?

Dierlijke eiwitrijke producten

Lang voor de uitvinding van synthetisch eiwit waren eieren onmisbaar in de voeding van atleten. In termen van eiwitgehalte zal elke vleessteak echter een ei overtreffen, aangezien dit cijfer niet hoger is dan 7 gram. Het geheim van succes is als volgt:

  • Eiwit uit eieren wordt voor 95% opgenomen,
  • Het ei bevat minimaal vetten en koolhydraten,
  • Makkelijk te koken.

Ze zitten ook vol met vitamines, mineralen, antioxidanten die nodig zijn voor het gezichtsvermogen en voedingsstoffen die nodig zijn voor hersenactiviteit, die we niet in voldoende hoeveelheden binnenkrijgen..

Het hele ei is een bron van eiwitten en eiwit is puur eiwit..

1 heel groot ei is 6 gram puur eiwit, 78 kcal.

2 Kipfilet

Kipfilet is een zeer bekend product met het hoogste eiwitgehalte en wordt beschouwd als een dieetproduct vanwege de kleine hoeveelheid vet (minder dan 8%). Maar het eiwitgehalte per 100 g vlees is hoger dan 24%. Hierdoor krijgt het lichaam 130 kcal.

Kipfilet is heel gemakkelijk te bereiden en ongelooflijk lekker als je dit doet, volgens eenvoudige kookregels.

3 Kalkoenborst

Kalkoenfilet lijkt qua eigenschappen sterk op kippenborstvlees en is simpelweg onmisbaar voor wie wil afvallen zonder spiermassa te verliezen..

Het is ongewoon om van te watertanden en weinig calorieën..

Gekookte kalkoen bevat selenium, wat uiterst belangrijk is voor het handhaven van hormonale niveaus..

100 g kalkoen bevat 19 g eiwit, wat het lichaam voorziet van 84 kcal.

Rundvlees is een belangrijke en ongelooflijk verrukkelijke eiwitbron. Bovendien bevat het een grote hoeveelheid vitamine B3 en B12, ijzer en zink.

100 g mager rundvlees bevat 16 g eiwit en 150 kcal.

Eiwitrijke zuivel

1 Kwark (kwark)

Kwark, of kwark, is een korrel kwark met de toevoeging van verse gezouten room. Deze kaas bevat extreem weinig calorieën..
Maar tegelijkertijd bevat het veel calcium, fosfor, selenium, vitamine B12, riboflavine (vitamine B2) en andere sporenelementen.

100 g kaas bevat 11 g puur eiwit.

Ook de volgende kazen zijn rijk aan eiwitten:
Parmezaanse kaas, Zwitserse kaas, mozzarella en cheddar.

2 Griekse yoghurt of gefilterde yoghurt

Caloriearm, verrijkt met calcium en probiotica, deze yoghurt heeft een buitengewone smaak en een dikke romige textuur..

100 g magere yoghurt bevat 10 g eiwit (precies zoveel eiwit bevat 40 g kipfilet).

Bovendien is yoghurt een bron van magnesium, riboflavine en pantotheenzuur..

Het caloriegehalte is 53 kcal per 100 g.

Zorg ervoor dat u yoghurt zonder toegevoegde suiker kiest. Vette yoghurt is ook erg rijk aan eiwitten, maar voedzamer..

De volgende voedingsmiddelen zijn ook rijk aan eiwitten: gewone vette yoghurt (24%) en kefir (40%).

Melk is een zeer belangrijke eiwitbron, maar een groot aantal volwassenen heeft problemen met de opname van koeieneiwit. Maar ben jij er niet bij en kun je volop genieten van melk, dan is dit een ideale bron van hoogwaardige eiwitten.

Bijna alle voedingsstoffen die ons lichaam zo hard nodig heeft, zitten in melk..

Melk is verrijkt met calcium, fosfor en riboflavine (vitamine B2).

Het eiwit in een glas melk is ongeveer hetzelfde als in 1 ei, namelijk 8 g.

Vanwege het verschillende vetpercentage variëren calorieën van 44 tot 64 kcal per 100 g melk.

4 Wei-eiwit

Het is gemaakt van wei, die wordt gevormd bij de bereiding van kaas..

En zoals je weet, wei is een hoogwaardig eiwit uit zuivelproducten, dat zichzelf heeft bewezen als een zeer effectieve spieropbouwer, en als assistent in de strijd tegen overgewicht.

Dit product wordt zeer snel door het lichaam opgenomen en is rijk aan aminozuren..

1 portie (35 g) bevat 27 g pure proteïne.

Het wordt genomen afhankelijk van uw gewicht..

Noten en granen zijn de belangrijkste eiwitbronnen.

Amandelen zijn het rijkst aan eiwitten in vergelijking met andere soorten noten - 18%.

100 g amandelen bevatten 19 g puur eiwit.

Het is echter zeer caloriearm 645 kcal per 100 g noten. Het belangrijkste caloriegehalte is verzadigde en onverzadigde vetzuren. Ook in de samenstelling zit vitamine A, thiamine, veel B-vitamines en andere sporenelementen.

Pistachenoten (13%) en cashewnoten (11%) nemen een eervolle tweede en derde plaats in onder eiwitrijke noten..

Pinda's hebben een optimale verhouding van aminozuren, waardoor ze perfect worden opgenomen door het menselijk lichaam. Het is ook rijk aan verschillende vitamines, lyonzuur en foliumzuur, antioxidanten en andere nuttige sporenelementen..

De voedingswaarde van pinda's is 552 kcal per 100 g.

100 g pinda's bevat 26 g eiwit.

3 Pompoenpitten

Pompoen bevat eetbare zaden, de zogenaamde pompoenpitten.

Pompoenpitten zijn ongelooflijk handig: ze bevatten veel zink, ijzer, magnesium, fosfor en mangaan, evenals een grote verscheidenheid aan vitamines (groepen B, A, E, K)

100 g zaden bevatten 19 g eiwit.

Lijnzaad (12% van calorieën), zonnebloempitten (12%) en chiazaden (11%) in eiwitgehalte liggen niet ver achter pompoenzaden.

Hercules is een eiwitrijk product dat verbazingwekkend is in zijn voedingswaarde en voedingswaarde, ideaal als ontbijt.

100 g Hercules bevat 352 kcal.

Vlokken zijn bijzonder rijk aan B-vitamines, magnesium, ijzer, selenium, fosfor en vele andere sporenelementen..

100 g Hercules bevat 10-12 g puur eiwit.

Weinigen hebben zo'n naam gehoord, veel minder volledig op de hoogte van het nut van dit graan. En trouwens, quinoa staat in de top 20 van gezonde, eiwitrijke voedingsmiddelen.

100 g graan bevat meer dan 14 g eiwit, dit is een uitstekende bron van eiwitten.

Ook is deze cultuur rijk aan allerlei vitamines (A, groepen B, C, E) en sporenelementen zoals ijzer, natrium, zink - en dat zijn er maar een paar..

Gerechten bereid uit linzen onderscheiden zich door een uitstekende smaak en een onvoorstelbare set sporenelementen. Gekookte linzen bevatten plantaardig eiwit (ongeveer 8 g per 100 g product), maar vanwege het lage gehalte aan aminozuren is de opname door het lichaam erg traag.

Het is rijk aan ijzer, magnesium en foliumzuur. Een ander belangrijk kenmerk van linzen is het onvermogen om gifstoffen op te hopen, dus je kunt het gerust een milieuvriendelijk product noemen..

Het caloriegehalte van linzen is 112 kcal per 100 g.

Het voedzame en licht verteerbare brood van Ezechiël wordt gebakken uit gekiemde granen en peulvruchten, waaronder gierst, gerst, tarwe, soja en linzen.

Ezechiël is uniek omdat het een zeer rijke bron is van eiwitten, vezels en andere verschillende sporenelementen..

1 sneetje brood bevat 4 g eiwit en 80 calorieën.

Eiwitrijk voedsel van plantaardige oorsprong (groenten)

Deze koolsoort neemt een vooraanstaande plaats in wat betreft het eiwitgehalte van groenten (100 g kool bevat 3 g pure proteïne), en het is ook een opslagplaats van vitamines en mineralen die zo noodzakelijk zijn voor onze gezondheid - vitamine A, B, E, C, K, vezels, jodium, fosfor en andere sporenelementen.

Broccoli bevat ook bioactieve voedingsstoffen om kankercellen te bestrijden..

Bovendien bevat broccoli weinig calorieën: slechts 30 kcal per 100 g.

2 spruitjes

Deze miniatuurkool bevat een aanzienlijke hoeveelheid hoogwaardige en licht verteerbare eiwitten (ongeveer 4 g per 100 g kool).

Het is ook verzadigd met vezels, vitamine C, fosfor, provitamine A.

Zoals de meeste groenten is het caloriearm, waardoor het perfect past in het dieet van mensen die extra kilo's willen verliezen. De voedingswaarde is 43 kcal per 100 g product.

Vis en zeevruchten zijn essentiële proteïnerijke voedingsmiddelen.

Vis is om vele redenen een extreem gezond product..

Het is rijk aan veel sporenelementen en, belangrijker nog, het bevat omega-3-vetzuren, die essentieel zijn voor de gezondheid van het hart.

Verschillende vissoorten bevatten verschillende hoeveelheden eiwit in hun chemische samenstelling. In zalm bijvoorbeeld 21 g puur eiwit per 100 g product, terwijl hun caloriegehalte 172 kcal is.

Onder andere vis is tonijn bijzonder prominent aanwezig.

Tonijn is bijna puur eiwit, omdat er heel weinig vet en calorieën in zitten. Tonijn bevat een grote verscheidenheid aan voedingsstoffen en een aanzienlijke hoeveelheid omega-3-vetzuren.

100 g tonijn bevat 29 g eiwit, wat het lichaam 96 kcal geeft.

Garnalen zijn een opslagplaats van eiwitten, vitamines en mineralen. Garnalen zijn caloriearm voedsel, maar zitten vol met een verscheidenheid aan heilzame stoffen, waaronder jodium, selenium en vitamine B12, vette OMEGA-3-zuren.

100 g garnalen bevatten 18 g eiwit, wat het lichaam 84 kcal geeft.

Bij het samenstellen van een dagelijks dieet is het noodzakelijk om voedingsmiddelen met een hoog eiwitgehalte van plantaardige en dierlijke oorsprong af te wisselen om het dieet in evenwicht te brengen en de ontvangst van andere sporenelementen te garanderen die essentieel zijn voor de gezondheid.

De tabel met eiwitgehalte in voedsel

Als u uw gewicht wilt beheersen, heeft u een tabel met eiwitgehalte nodig, een caloriecalculator voor voedingsmiddelen die u zullen helpen de energiewaarde van populaire dieetproducten te achterhalen. Op basis van het caloriegehalte en de hoeveelheid eiwit kun je voor jezelf het meest uitgebalanceerde en bruikbare menu maken..

Berekening van het eiwitgehalte in voedsel

Om het eiwitgehalte te berekenen, begint u met het typen van de naam van het gerecht in het tekstvak boven de tabel. Na het typen van de eerste letters van de naam, geeft het programma u een lijst met mogelijke opties, waaruit u alleen die hoeft te kiezen die u nodig heeft. Voer vervolgens het gewicht van het product in en alle benodigde gegevens verschijnen in de tabel:

  1. caloriegehalte van 100 gram;
  2. totaal caloriegehalte van het gerecht;
  3. Eiwitgehalte;
  4. vetten;
  5. koolhydraten.

De calculator berekent automatisch de energiewaarde van een kant-en-klaarmaaltijd die uit meerdere ingrediënten bestaat. Met een onbeperkt aantal regels in de rekenmachine kunt u het caloriegehalte van bijna elk complex voedsel achterhalen. Het wordt niet aanbevolen om het caloriegehalte bij het afvallen sterk te verminderen, omdat dit de stofwisseling vertraagt ​​en het vet verder verbrandt..

TOP 100 eiwitrijk voedsel en gerechten

De tabel met eiwitten in producten per 100 gram is erg handig in gebruik. Daarin vindt u de top van de meest eiwitrijke voedingsmiddelen en een lijst met populaire kant-en-klare gerechten met een indicatie van hun caloriegehalte. Er moet aan worden herinnerd dat de manier waarop ze worden bereid de voedingswaarde van gerechten beïnvloedt. Met behulp van onze service kunt u de samenstelling van voedsel correct bepalen, overtollige elementen en calorieën uit de voeding verwijderen en alleen een nuttig menu voor uzelf en uw gezin maken.

Naam van producten en gerechtenEekhoornsVettenKoolhydraten
Droog eiwit73.31.87.0
Eipoeder45.037.37.1
Soja34,917.326.5
Droge dooier34.252,24.4
Gekookte Kipfilet30,43,50,0
Steak27.829.61.7
Gedroogde eekhoorntjesbrood27.66.810.0
Pinda26.345,29.7
Volle melkpoeder26.025.037,5
Hollandse kaas26.026.80,0
Poshekhonsky-kaas26.026.50,0
Zwitserse kaas24,931.80,0
Linzen24.81,153,7
Russische kaas24.129.50.3
Erwten23.01,657.7
Hele erwten23.01,253.3
Tonijn22,70.70,0
Ham22.620,90,0
Bonen22.31.754.5
Chum22.05,60,0
kalkoen21.612.00,8
Kippendijen21.311.00.1
Kippen20.88.80,6
Zalm20.815.10,0
Konijn20,712,90,0
Zonnebloemzaad20,752,95,0
Roze zalm20,56.50,0
Saira ondiep20,40,80,0
paardenvlees20,27.00,0
Kalfsvlees19,71,20,0
Marien paling19.11.90,0
Escalope19.042.86.8
Witvis19.07.50,0
Snoekbaars19.00,80,0
Rundvlees18.912,40,0
Heilbot18.93.00,0
Varkenslever18.83.60,0
Kwabaal18.80,60,0
Kippen18.77.80.4
Kwarktaart18.63.618.2
Saira groot18.620.80,0
Amandel18.657.713.6
Rivier baars18.50.90,0
Horsmakreel18.55,00,0
Karper18,45.30,0
Snoek18,40,80,0
Kipkoteletten18.210,413.8
Ide18.21,00,0
Makreel18.09.00,0
Inktvis18.00.30,0
Garnalen18.00,80,0
Brynza (koemelkkaas)17.920.10,0
Crucian17.71.80,0
Haring17.719.50,0
Kwark braadpan17.64.214.2
Zeebaars17.65.20,0
Kabeljauw17.50,60,0
Runderlever17.43,10,0
Salaka17.35,60,0
5% magere kwark17,25,01.8
Brasem17.14.10,0
Sterlet17.06.10,0
Roomkaas16.811.223.8
Gestoofd rundvlees16.818.30,0
Meerval16.88.50,0
Beef Stroganoff16.711.35.9
Wrongel 9% vet16.79.02.0
Heek16.62.20,0
Vetvrije kwark16.50,01.3
Eenden16.561.20,0
Bot16.51.80,0
Gekookt varkensvlees16,418.31,0
Mager varkensvlees16,427.80,0
Steur16,410.90,0
Schaap16.315.30,0
Ganzen16.133.30,0
Navaga16.11,00,0
Blauwe wijting16.10.90,0
Hazelnoot16.166,99,9
Bagels16,01,00,0
Karper16,05,60,0
Krab16,00,50,0
Pollock15,90.70,0
Spiering15.44,50,0
Okkernoot15,261.310,2
Varkenshart15.13.20,0
Caesar salade15,010.09.0
Rundvlees hart15,03.00,0
Gestoofd varkensvlees14.932,20,0
Acne14.530,50,0
Varkensvlees tong14.216.80,0
Goulash van rundvlees14.09.22.6
Rundertong13.612.10,0
Capelin13,411.50,0
Macrourus13,20,80,0
Houtskool vis13,211.60,0
roggebrood13,03.040,0
Kippen ei12.710.90.7
Boekweitgrutten kern (boekweit)12.63.362.1
Hercules12.56.261.0

Calorietabel met producten en kant-en-klaarmaaltijden

SchotelnaamEekhoornsVettenKoolhydraten
Azu11,914.210,2
Beef Stroganoff16.711.35.9
Steak27.829.61.7
Pannekoeken6.112.326.0
Oekraïense borsjt1,12.26.7
Gekookt varkensvlees16,418.31,0
Dumplings met aardappelen4.43,718.5
Goulash van rundvlees14.09.22.6
Kwark braadpan17.64.214.2
Aardappel zrazy met kool3.33.915,0
Dumplings5,04.825.8
Kipkoteletten18.210,413.8
Gekookte Kipfilet30,43,50,0
Kippendijen21.311.00.1
Lagman4.38.913.3
Gekookte pasta met vet3.45,019.0
Groentestoofpot (4 seizoenen)0,50.13.8
Okroshka-vlees met kwas2.11.76.3
Dumplings11,912,429.0
Lamb pilaf (4 seizoenen)4.26.014.9
Augurk1.42.05,0
Krab salade9.27.45.9
Mimosa salade5.714.87.2
Caesar salade15,010.09.0
Samsa met kip11.024.017.0
Bietensoep0,52.04.2
Gestoofd varkensvlees9.820.33.2
Zelfgemaakte Solyanka3,53,54.3
Erwtensoep4.42,48.9
Melksoep met pasta2.21.97.9
Kharcho soep met vlees3,14,55.5
Kwarktaart18.63.618.2
Gehaktballetjes varkensvlees7.010.012.0
Oor3.41,05.5
Chakhokhbili met bonen (4 seizoenen)6.25.53.4
Verse koolsoep met aardappelen1,03.82.1
Escalope19.042.86.8
Melk en zuivelproductenEekhoornsVettenKoolhydraten
Brynza (koemelkkaas)17.920.10,0
Natuurlijke yoghurt, 2% vet,4.32.06.2
Kefir 3,2% vet2,83.24.1
Kefir 1% vetvrij2,81,04.0
Melk 3,2%2.93.24.7
Melk 2,5%2,82,54.7
Gecondenseerde melk zonder suiker6.67.59,4
Gecondenseerde melk met suiker7.28.556.0
Volle melkpoeder26.025.037,5
Zure melk 2,5%2.92,54.1
Ryazhenka 2,5%2.92,54.2
Crème 10% (niet vet)3.010.04.0
Crème 20% (medium vet)2,820,03,7
Zure room 10% (niet vet)3.010.02.9
Zure room 20% (medium vet)2,820,03.2
Hollandse kaas26.026.80,0
Roomkaas16.811.223.8
Poshekhonsky-kaas26.026.50,0
Russische kaas24.129.50.3
Zwitserse kaas24,931.80,0
Wrongel7.123.027.5
Vetvrije kwark16.50,01.3
5% magere kwark17,25,01.8
Wrongel 9% vet16.79.02.0
Brood en bakkerijEekhoornsVettenKoolhydraten
Bagels16,01,00,0
Tarwemeel 1e graad10.61.367.6
Tarwemeel 2e graad11.71.863,7
Premium tarwebloem, kwaliteit10.31,168,9
Zaad van roggemeel6.91.467.3
Theecrackers10.02,373.8
Klaprozen drogers11.34.470,5
Tarwebrood8.11,048.8
roggebrood13,03.040,0
Gesneden lang brood7.52.950,9
Baton regio Moskou7.52.650.6
Vetten, boter en margarineEekhoornsVettenKoolhydraten
Suikerwerk vet0,099,80,0
Provençaalse mayonaise3,167.02.6
Tafelmargarine 40%0,040,00,0
Melkmargarine0.382.01,0
Plantaardige olie0,099,00,0
Boter 72,5%1,072.51.4
Vernet olie 82%0.782.00.7
palmolie0,099,90,0
GranenEekhoornsVettenKoolhydraten
Hercules12.56.261.0
Boekweitgrutten (klaar)9.52,365,9
Boekweitgrutten kern (boekweit)12.63.362.1
Maisgrutten8.31,275.0
Griesmeel10.31,067.4
Havergrutten12.36.159.5
Parelgort9.31,173,7
Tarwegrutten11.51.362,0
Gierst grutten11.53.369.3
witte rijst6.70.778,9
Havermout12.56.064,9
Gerst10,41.366.3
GroentenEekhoornsVettenKoolhydraten
Aubergine1,20.14,5
Zweed1,20.17.7
Doperwten5,00.213.8
Groene boon4.00,04.3
Courgette0,60.34.6
witte kool1.80.14.7
rode kool1.80,07.6
Bloemkool2,50.35,4
Aardappelen2.00.416.1
Groene ui (veer)1.30,04.6
Prei2.00,08.2
Uien1.40,010,4
Wortel1.30.16.9
Gemalen komkommers0,80.12,8
Greenhouse komkommers0.70,01.8
Zoete gele peper1.30,05.3
Zoete groene paprika1.30,06.9
Zoete rode peper1.30,05.3
Peterselie (groen)3,70,08.1
Peterseliewortel)1,50,011.0
Rabarber (bladsteel)0.70,02.9
Radijs1,20.13.4
Radijs1.90,07.0
Salade1,50,02.2
Beet1,50.18.8
Tomaten (Tomaten)1,10.23,7
Ramson2,40.16.5
Knoflook6.50,529,9
Spinazie2.90.32.0
Zuring1,50,02.9
FruitEekhoornsVettenKoolhydraten
Abrikozen0.90,09.0
Kweepeer0,60,09.8
Kerspruim0.20,06.9
Een ananas0.40,010.6
Bananen1,50,021.8
Kers0,80,011.3
Granaat0.90,011.8
Peer0.40,010.7
Fig0.70,013,9
Perziken0.90,010,4
Tuin pruim0,80,09,9
Datums2,50,072.1
Persimmon0,50,015,9
Kersen1,10,012.3
De appels0.40,011.3
Oranje0.90,08.4
Grapefruit0.90,07.3
Citroen0.90,03.6
Mandarijn0,80,08.6
Druif0.40,017.5
Braam2.00,05.3
Aardbeien1.80,08.1
Veenbes0,50,04.8
Kruisbes0.70,09,9
Framboos0,80,09.0
Witte bes0.30,08.7
Zwarte bes1,00,08.0
Bosbessen1,10,08.6
Rosehip Fresh1,60,024.0
Gedroogde rozenbottel4.00,060.0
Gedroogd fruitEekhoornsVettenKoolhydraten
Gedroogde abrikozen5,00,067,5
Gedroogde abrikozen5.20,065,9
Rozijnen met bot1.80,070,9
Rozijnen rozijnen2,30,071.2
Kers1,50,073.0
Peer2,30,062.1
Perziken3.00,068.5
Pruimen2,30,065.6
De appels3.20,068.0
PeulvruchtenEekhoornsVettenKoolhydraten
Bonen6.00.18.3
Erwten23.01,657.7
Hele erwten23.01,253.3
Soja34,917.326.5
Bonen22.31.754.5
Linzen24.81,153,7
ChampignonsEekhoornsVettenKoolhydraten
Wit vers3.20.71,6
Wit gedroogd27.66.810.0
Verse boletus2,30.93,7
Verse boletus3.30,53.4
Vlees, gevogelte en slachtafvalEekhoornsVettenKoolhydraten
Schaap16.315.30,0
Rundvlees18.912,40,0
paardenvlees20,27.00,0
Konijn20,712,90,0
Mager varkensvlees16,427.80,0
Vet varkensvlees11,449.30,0
Kalfsvlees19,71,20,0
Runderlever17.43,10,0
Rundvlees Nieren12.51.80,0
Rundvlees Uier12.313,70,0
Rundvlees hart15,03.00,0
Rundertong13.612.10,0
Varkens nier13,03,10,0
Varkenslever18.83.60,0
Varkenshart15.13.20,0
Varkensvlees tong14.216.80,0
Ganzen16.133.30,0
kalkoen21.612.00,8
Kippen20.88.80,6
Kippen18.77.80.4
Eenden16.561.20,0
WorstEekhoornsVettenKoolhydraten
Gekookte worst diabetisch12.122.80,0
Gekookt Worst Dieet12.113.50,0
Gekookte worst Doctor13,722.80,0
Amateur met gekookte worst12,228.00,0
Gekookte worstmelk11.722.80,0
Gekookte worst apart10.120.11.8
Gekookte Kalfsworst12.529.60,0
Varkensworst10.131.61.9
Zuivelworsten12.325.30,0
Worsten Russisch12.019.10,0
Varkensworstjes11.830.80,0
Gerookte amateur17.339.00,0
Gerookte Cervelat28.227.50,0
Halfgerookt Krakau16,244.60,0
Halfgerookt Minsk23.017.42.7
Halfgerookte Poltava16,439.00,0
Gerookt Oekraïens16.534,40,0
Raw gerookte amateur20,947.80,0
Ongekookt gerookt Moskou24.841.50,0
Ingeblikt vlees en gerookt vleesEekhoornsVettenKoolhydraten
Gestoofd rundvlees16.818.30,0
Gestoofd varkensvlees14.932,20,0
Gerookt borststuk7.666.80,0
Gerookte lendenen10.547.20,0
Ham22.620,90,0
EierenEekhoornsVettenKoolhydraten
Kippen ei12.710.90.7
Eipoeder45.037.37.1
Droog eiwit73.31.87.0
Droge dooier34.252,24.4
Kwartel-ei11,913.10,6
Verse vis en zeevruchtenEekhoornsVettenKoolhydraten
Roze zalm20,56.50,0
Bot16.51.80,0
Crucian17.71.80,0
Karper16,05,60,0
Chum22.05,60,0
Spiering15.44,50,0
Brasem17.14.10,0
Zalm20.815.10,0
Macrourus13,20,80,0
Pollock15,90.70,0
Capelin13,411.50,0
Navaga16.11,00,0
Kwabaal18.80,60,0
Zeebaars17.65.20,0
Rivier baars18.50.90,0
Steur16,410.90,0
Heilbot18.93.00,0
Blauwe wijting16.10.90,0
Karper18,45.30,0
Saira groot18.620.80,0
Saira ondiep20,40,80,0
Salaka17.35,60,0
Haring17.719.50,0
Witvis19.07.50,0
Makreel18.09.00,0
Meerval16.88.50,0
Horsmakreel18.55,00,0
Sterlet17.06.10,0
Snoekbaars19.00,80,0
Kabeljauw17.50,60,0
Tonijn22,70.70,0
Houtskool vis13,211.60,0
Marien paling19.11.90,0
Acne14.530,50,0
Heek16.62.20,0
Snoek18,40,80,0
Ide18.21,00,0
Levertraan4.265,70,0
Inktvis18.00.30,0
Krab16,00,50,0
Garnalen18.00,80,0
Zeekool0,80.23.0
NotenEekhoornsVettenKoolhydraten
Hazelnoot16.166,99,9
Amandel18.657.713.6
Okkernoot15,261.310,2
Pinda26.345,29.7
Zonnebloemzaad20,752,95,0
SnoepgoedEekhoornsVettenKoolhydraten
Lieve schat0,80,080.3
Marshmallows0,80,078.3
Marmelade4.30.177,7
Karamel0,00.177,7
Chocolade4.339.554,2
Plakken0,50,080,4
Kristalsuiker0,00,099,5
Halva zonnebloem11.629,754.0
Pure chocolade6.935.352.6
Melkchocolade6.935,752,4
Wafels met vulling3.22,880,9
Dikke wafels3.430,264,7
Roomcake1.725,250,9
Air cake3,116.368.5
Peperkoek koekjes5.86.571.6
Geassorteerde cake4.715,036.0
Cake Praag4.626.565.1

Iedereen die niet onverschillig staat tegenover een gezond dieet, heeft herhaaldelijk gehoord over het belang van eiwitten in het dieet. Bij het samenstellen van een dagmenu moet rekening worden gehouden met het eiwitgehalte in voedingsmiddelen, waarvan de hoeveelheid niet lager mag zijn dan 30%. Hetzelfde percentage van het totale aantal elementen moet vetten zijn en ongeveer 40% - koolhydraten. Onze tabel helpt u te begrijpen welke eiwitproducten het meest zijn en uw dagelijkse inname nauwkeurig te berekenen..

Hoeveel eiwitten een persoon per dag nodig heeft?

De dagelijkse norm bij mannen en vrouwen is anders. Voor vrouwen is dit minimaal 1 gram eiwit per kilo van hun gewicht. Dat wil zeggen, voor een meisje van 65 kg is de norm 65 gram. Als ze dagelijks aan sporttraining doet, stijgt de norm naar 1,3 gram. Bepaal in de tabel welk voedsel meer eiwitten bevat om de inname correct te verhogen.

Mannen moeten 1,2 - 1,4 gram eiwit per kilo wegen, vaak zonder te sporten. Dit bedrag moet ook worden verhoogd met regelmatige bezoeken aan de sportschool (tot 1,6-3 gram). Als er behoefte is om spieren op te bouwen, kan het basiscaloriegehalte van de dagelijkse voeding met 20-40% worden verhoogd. Het eiwitgehalte kan worden verhoogd tot maximaal 35% per dag, zonder schade voor de gezondheid. Het komt voor in bijna alle voedselgroepen, gebruik de tabel om erachter te komen welk voedsel rijk is aan eiwitten en welke niet..

Welke voedingsmiddelen bevatten eiwitten?

Wat eiwitten bevat - een vraag die veel mensen interesseert die op zoek zijn naar een gezonde levensstijl. Eiwit (proteïne) is nodig voor een persoon om infecties, vrije radicalen en andere omgevingsfactoren te weerstaan ​​die een negatief effect hebben op het lichaam. Ook neemt het eiwit deel aan de vorming van spiervermindering, dus het moet worden opgenomen in het dieet voor diegenen die op zoek zijn naar mooie lichaamsvormen.

Eiwit Algemene informatie

Eiwit is een complexe verbinding die, afhankelijk van het product dat het bevat, verschillende kwalitatieve kenmerken kan hebben..

De volgende factoren bepalen de eiwitkwaliteit:

  • De samenstelling van aminozuren. Het eiwit bestaat uit aminozuren die verschillende belangrijke functies in het lichaam vervullen (immuniteit versterken, beschermen tegen infecties). Verschillende groepen eiwitbevattende producten kunnen verschillende hoeveelheden aminozuren bevatten, wat hun voedingswaarde bepaalt.
  • De kwaliteit van aminozuren. Naast de kwantitatieve factor is ook de kwalitatieve karakterisering van aminozuren belangrijk. Sommige aminozuren zijn onderling uitwisselbaar, dat wil zeggen dat het lichaam ze onafhankelijk kan synthetiseren. Er zijn ook essentiële aminozuren, wat betekent dat een persoon ze alleen van buitenaf met voedsel kan opnemen. De kwalitatieve samenstelling van het eiwit varieert afhankelijk van de herkomst en andere kenmerken van het product..
  • Verteerbaarheid. Eenmaal in het lichaam ondergaat het eiwit een splitsingsproces, waarna het in de darm wordt opgenomen. Sommige soorten eiwitverbindingen kunnen volledig worden opgenomen, andere slechts gedeeltelijk..

Eiwitproductgroepen

Eiwitbevattende voedingsmiddelen vallen in 2 brede categorieën:

Elk van deze categorieën bevat veel productgroepen waarin eiwitverbindingen aanwezig zijn. Elk eiwithoudend product heeft een unieke eiwitsamenstelling en het effect dat het heeft op het lichaam.

Een gezond dieet vereist dat alle soorten voedingsmiddelen die eiwitten bevatten, in het menu worden opgenomen. Het overwicht van bijvoorbeeld alleen dierlijke eiwitten kan metabole stoornissen veroorzaken, die gepaard gaat met de vorming van overgewicht en andere problemen. Als je alleen focust op plantaardige eiwitten, zal dit leiden tot een afname van de weerstand van het lichaam tegen verschillende infecties en andere negatieve factoren..

Plant voedsel dat eiwitten bevat

Eiwitten in plantaardig voedsel zijn niet compleet in aminozuren. Daarom worden plantaardige eiwitten vaak inferieur genoemd. Zo bevat eiwit in tarwe niet het essentiële aminozuur lysine. Het tekort leidt tot verhoogde fysieke en mentale vermoeidheid, frequente verkoudheden, ziekten van het voortplantingssysteem. Aardappeleiwit bevat geen methionine, wat ook een essentieel zuur is en de afvoer van gifstoffen uit het lichaam bevordert, zorgt voor een normale werking van de nieren en lever.

Tegelijkertijd hebben plantaardige eiwitten een aantal waardevolle kenmerken, waaronder de belangrijkste:

  • Eiwitbevattende producten van plantaardige oorsprong bevatten geen vet en zijn daarom de beste optie voor diegenen die een dieet volgen;
  • Samen met eiwitten bevat de samenstelling van dergelijke producten vezels, die verplicht zijn voor het lichaam, wat zorgt voor de normale werking van het spijsverteringssysteem;
  • Plantaardige eiwitten worden langer opgenomen, waardoor het lichaam lang een verzadigd gevoel krijgt.

Groepen plantaardig voedsel dat eiwitten bevat:

  • peulvruchten;
  • granen;
  • groenten;
  • paddestoelen;
  • noten en zaden;
  • fruit en gedroogd fruit.

U kunt de hoeveelheid eiwit in specifiek plantaardig voedsel achterhalen door naar de volgende productlijsten te kijken. De hoeveelheid eiwit wordt aangegeven in gram per 100 gram product.

  • linzen - 27;
  • erwten - 22;
  • sojabonen - 22;
  • bonen (witte variëteiten) - 21;
  • bonen (rode variëteiten) - 20;
  • bonen (lima) - 18;
  • erwten - 14.
  • boekweitgrutten - 12;
  • gierstgrutten - 11;
  • havergrutten - 11;
  • havervlokken - 11;
  • durumtarwegrutten - 11;
  • griesmeel - 11;
  • gerstgrutten - 10;
  • zachte tarwekorrels - 9;
  • parelgort - 9;
  • maïsgrutten - 8;
  • rijstgrutten (bruin, bruin) - 8;
  • rijstgrutten - 7.
  • knoflook - 6;
  • Spruitjes - 5;
  • courgette - 3;
  • broccoli - 3;
  • spinazie - 3;
  • peterselie (groen) - 3;
  • asperges - 2;
  • prei - 2;
  • tomaten - 2;
  • aardappelen - 2;
  • witte kool - 2;
  • wortelen - 1,5;
  • bieten - 1,5;
  • groene ui - 1;
  • aubergine - 1;
  • pompoen - 1;
  • raap - 0,9;
  • bladsla - 0,9;
  • selderij (stengels) - 0,7;
  • komkommer - 0,7;
  • eekhoorntjesbrood - 5;
  • cantharellen - 3;
  • oesterzwam - 3;
  • honingzwammen - 2.
  • pompoenpitten - 30;
  • pinda's - 26;
  • pistachenoten - 20;
  • cashewnoten - 21;
  • zonnebloempitten - 21;
  • amandelen - 19;
  • sesamzaad - 18;
  • lijnzaad - 18;
  • walnoten - 15;
  • pijnboompitten - 11.

Fruit en gedroogd fruit:

  • gedroogde abrikozen - 5;
  • datums - 3;
  • pruimen - 2;
  • rozijnen - 2;
  • bananen - 1;
  • mandarijnen - 0.9
  • Mango - 0,9;
  • pruim - 0,7.

Eiwit in dierlijke producten

Eiwitten van dierlijke oorsprong worden gekenmerkt door een completere samenstelling van aminozuren, daarom worden dergelijke eiwitten vaak compleet genoemd. Dierlijke eiwitten zijn beter dan plantaardige eiwitten die door het lichaam worden opgenomen en ondersteunen de functionaliteit van vitale organen. Het zijn dierlijke eiwitten die deelnemen aan de synthese van zenuwcellen, dus hun tekort maakt een persoon gevoeliger voor stressfactoren.

De productgroepen die dierlijke eiwitten bevatten zijn:

  • eieren
  • vlees, vleesproducten en slachtafval;
  • Vis en zeevruchten;
  • melk en verwerkte producten.

De volgende lijsten bevatten informatie over het eiwitgehalte in elk specifiek product (in gram per 100 gram product, behalve eieren).

Eieren (per stuk):

  • gans - 14;
  • eenden - 13;
  • kwartel - 12,8;
  • kip - 11.

Vlees, vleesproducten en slachtafval:

  • vlees van wilde vogels - 34;
  • ganzenvlees - 30;
  • kippenvlees - 26;
  • patrijsvlees - 26;
  • kalkoenvlees - 25;
  • rundvlees - 23;
  • spek - 23;
  • rauwe rookworst - 23;
  • lamsvlees - 21;
  • varkenslever - 19;
  • halfgerookte worst - 18;
  • varkensvlees - 17;
  • runderlever - 17;
  • varkenstong - 14;
  • rundernieren - 14;
  • ham - 14;
  • rundvleestong - 13;
  • gekookte worst - 13.

Vis en zeevruchten:

  • kaviaar - 27;
  • kabeljauwlever - 24;
  • sardines - 24;
  • tonijn - 23;
  • kameraad - 22;
  • roze zalm - 21;
  • zalm - 21;
  • snoekbaars - 19;
  • horsmakreel - 19;
  • snoek - 19;
  • heilbot - 19;
  • haring - 18;
  • crucian carp - 18;
  • pollock - 16;
  • stieren - 13.

Melk en verwerkte producten:

  • Parmezaanse kaas - 38;
  • harde kazen - 25;
  • schapenfetakaas - 18;
  • kwark - 16;
  • melkpoeder - 8;
  • gecondenseerde melk - 7;
  • schapenmelk - 5;
  • yoghurt - 5;
  • koemelk - 3;
  • kefir - 3;
  • zure room - 3;
  • room - 3.

Lees ook:

  • Lijst met producten voor gewichtsverlies en een tabel met caloriearm voedsel: https://diet-log.ru/produkty-dlya-poxudeniya/
  • Eiwitdieet voor gewichtsverlies: principes, menu's, voor- en nadelen.
  • Kwarkdieet (dieet op wrongel om af te vallen): https://diet-log.ru/tvorozhnaya-dieta/

Eiwitverteerbaarheidscoëfficiënt

Zoals hierboven vermeld, is verteerbaarheid een van de belangrijkste indicatoren van eiwitkwaliteit, die kan variëren in verschillende productgroepen. Daarom moet u bij het kiezen van voedingsmiddelen die veel eiwitten bevatten ook rekening houden met informatie over hoeveel eiwitten worden opgenomen..

Onderstaande tabel toont producten met een gemiddeld proteïnegehalte en verteerbaarheidsfactoren (de hoeveelheid door het lichaam opgenomen proteïne per 100 gram product).

Een overzichtstabel van eiwitten in voedsel en de verteerbaarheid ervan

ProductnaamVerteerbaarheidscoëfficiënt
Kaviaar24
kalkoenvlees23
Sardine22
Tonijn21
Harde kazen21
Chumtwintig
Kippen vlees17
Varkenslever17
Rundvleesvijftien
Bonenvijftien
Sojavijftien
Erwtenvijftien

Eiwitrijk voedsel (video)

In de volgende video vindt u meer nuttige informatie over producten met een hoog eiwitgehalte en hun effecten op het lichaam:

Eiwitbevattend voedsel is een essentieel onderdeel van een gezond dieet. Bij het samenstellen van een dagmenu moet aandacht worden besteed aan alle groepen voedingsproducten, waaronder eiwitten, om ervoor te zorgen dat alle groepen aminozuren worden ontvangen. Het overwicht van slechts één type eiwit in de voeding kan verschillende ernstige ziekten veroorzaken..

Recensies over "Welke voedingsmiddelen bevatten eiwitten?" (2)

Elimineer pijn en verlicht krampen. Welke resultaten kunnen worden behaald met Unitox. Een persoon wiens lichaam wordt bewoond door parasieten, is zich hier mogelijk lange tijd niet van bewust. Depressie, indigestie, problemen met eetlust en spijsvertering, hoofdpijn en slapeloosheid bij helminthische invasie worden vaak verward met manifestaties van andere ziekten of stress. U kunt zelf beginnen met het innemen van Unitox, zonder te wachten op de testresultaten. Deze complexe kruidenremedie zal zulke resultaten bereiken: alle parasieten worden vernietigd en geëlimineerd, en het lichaam wordt volledig hersteld en versterkt; er wordt resistentie gevormd tegen bacteriën, schimmels en andere pathogene micro-organismen; het lichaam is verzadigd met nuttige sporenelementen, waardoor de conditie van de huid, haren en nagels verbetert; normalisatie van het gewicht op een natuurlijke manier; verhoogde activiteit, zowel fysiek als mentaal; eliminatie van problemen met de spijsvertering, eetlust en slaap; een afname van de kans op het ontwikkelen van kanker; het verminderen van de kans op het ontwikkelen van allergieën, waardoor de manifestatie van bronchiale astma wordt geëlimineerd. https://otzyvy-vrachej.com/massazher-dlya-lica-revoskin-revoskin-stoit-li-pokupat-realnyj-otzyv.php Manieren om seksuele activiteit te vergroten. Om seksuele disfunctie kwijt te raken, nemen mannen hun toevlucht tot vele methoden. Onder hen: kruidenbehandeling - kan complicaties veroorzaken bij het werk van inwendige organen; medicijnen nemen - voedt het lichaam met chemische componenten; fysiotherapie - duur, help niet altijd; massage - moeilijk om een ​​specialist te vinden; ontvangst door een psycholoog - vereist langdurige behandeling. Beter niet om te experimenteren, maar gebruik Xtrazex Bruistabletten om de potentie te vergroten. Voordelen van Xtrazex voor mannen. Gebrek aan contra-indicaties; veroorzaakt geen bijwerkingen; draagt ​​bij aan de genezing van het hele organisme; natuurlijke samenstelling; de aanwezigheid van veel kwaliteitscertificaten; De opmerkingen van artsen over Xtrazex zeggen dat de compositie uitsluitend natuurlijke ingrediënten bevat.

Voor een betere opname van ijzer uit plantaardig voedsel, moeten ze worden ingenomen met voedingsmiddelen die rijk zijn aan vitamine C. Dit zijn citrusvruchten, kruiden, tomatensap, paprika's, rozenbottels, broccoli.